Podsumowanie tygodnia (23.08.2020)

Kotka Resi po kąpieli.

Publikujemy kolejny tygodniowy raport z działań Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Co tydzień podsumowujemy to, co ostatnio wydarzyło się w samym Hospicjum oraz poza nim.

Oprócz zwierząt fundacyjnych (mieszkańców Kociego Hospicjum oraz tych, nad którymi sprawujemy stałą i bezpośrednią opiekę) wspieramy również pozafundacyjne. Najczęściej są to koty bezdomne, którym pomagają zwyczajni ludzie chcący w swoim sąsiedztwie ograniczyć nadpopulację kotów wolnożyjących. Organizujemy i finansujemy ich diagnostykę, leczenie, kastracje, sterylizacje, karmę.

Zwierzęta fundacyjne

Do hospicyjnej ekipy dołączyły:

• Katrina (kotka leczona przez nas wcześniej jako pozafundacyjna, chłoniak)
  • Pieriemien (kot, ataksja móżdżkowa)
  • Tajfun (kot leczony przez nas wcześniej jako pozafundacyjny, kolega Katriny, FIV)

Wizyty w lecznicach:

• Benito (diagnostyka, opryszczkowe zapalenie oka, usunięcie gałki ocznej, leczenie)
  • Bokaro (diagnostyka, nieswoiste zapalenie jelit, leczenie)
  • Jaćka (diagnostyka, opryszczkowe zapalenie oka, wszycie gruczołu trzeciej powieki, leczenie)
  • Pieriemien (diagnostyka, koci katar, zagrzybienie, leczenie)
  • Resi (diagnostyka, grzybica, atoniczne jelita, leczenie)
  • Weśka (diagnostyka, opryszczkowe zapalenie oka, leczenie)
  • Xsara (diagnostyka pod kątem nowotworu)
Czarny kot Benito z usuniętą gałką oczną na skutek opryszczkowego zapalenia oka.
Benito / Kocie Hospicjum

Zwierzęta pozafundacyjne

• Artur (kontynuacja leczenia z poprzednich tygodni, niewydolność nerek)
  • Filip (kot środowiskowy przebywający w DT, nawracające infekcje oczu i dróg oddechowych, diagnostyka kontrolna, kontynuacja leczenia)
  • Frisky (kot środowiskowy, badania krwi, kastracja)
  • Noir (kot środowiskowy, ropny wypływ z ucha, diagnostyka, przygotowanie do zabiegu usunięcia polipa z ucha)
  • Nugat (kot, kontynuacja pobytu w lecznicy po amputacji łapy)
  • Rysiu (pies, objawy neurologiczne, rehabilitacja)
  • Smarkatek (kot środowiskowy, przewlekły katar, kontynuacja leczenia)

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, możesz to zrobić tutaj.

Każda pomoc jest niezwykle cenna.

Kot Frisky
Frisky / Kocie hospicjum