loader image

Kategoria: Aktualności

Lipiec i sierpień w Kocim Hospicjum

Zrobiliśmy to!! Sally i Motia wróciły do domu, do swojej opiekunki, Iriny. Tutaj piszemy o tym więcej. A na zdjęciu u góry jest Petita. 1-ego lipca przyjechała do Torunia, z Ukrainy, przez Łódź. Jest ok. 7- tygodniowym kociakiem po urazie kręgosłupa, w wyniku którego mała zupełnie nie kontroluje wydalania. Ma za to świetny apetyt, jest dziarska…
Read more

Sally i Motia wróciły do domu

Jeśli pamiętacie historię kocich sznureczków, to na pewno ucieszy Was to, że Sally i Motia wróciły do domu, do Ukrainy, do swojej opiekunki. My jesteśmy z tego bardzo dumni! Na pohybel tej koszmarnej wojnie! Sally i Motia. Ja wołałam na nich: Salinas i Motilek. “Salinasku, chodź, idziemy jeść.” “Nie poganiaj mnie Motilku, już niosę twoją…
Read more

Odeszła Hysia. Czerwiec 2022 w Kocim Hospicjum

W czerwcu w Kocim Hospicjum pożegnaliśmy Aliamę, Bronię, Hysię, Maddie i Santosa. Dom znalazła u nas kolejna Ukrainka – mała Omalu z wrodzoną wadą kończyn.

Biały kot leży na granatowym kocyku na niebieskiej szafce.

Podsumowanie maja 2022

Maj nie był dobrem miesiącem. Zmarło sześcioro naszych podopiecznych. Ale to nie wyjątek: w tym roku nie ma dobrych miesięcy.

Podsumowanie kwietnia 2022

Do Kociego Hospicjum dotarła kolejna grupa kotów z Ukrainy oraz bezdomny kot z Poznania. Pochorowało się sporo naszych podopiecznych. Tila miała badanie holterowskie. Odeszli Matylda i Shimo.

Wojna. Podsumowanie marca 2022

Marzec stał pod znakiem skutków wojny. Przyjęliśmy aż 14 kocich uchodźców z Ukrainy. Tym samym Hospicyjne stado powiększyło się o 20%. Zmarł Gupta.

Kocie sznureczki, czyli kradzież ukraińskich zwierząt

Jechało do nas 7 kotów pani Iriny. Kotów właścicielskich. Zza Kijowa. Nie dojechały. Zostały po drodze ukradzione przez jedną z bardziej znanych polskich organizacji prozwierzęcych.

Stary czarny kot

Podsumowanie lutego 2022

Rok upływa pod znakiem czarnego kota – wszystkie przyjęte do Hospicjum w styczniu i w lutym były w tym kolorze. Zmarł Yekem. Zaczęła się wojna.

Kotka w pustej zółtej kuwecie włożonej w niebieską kuwetę

Koty z Kijowa przyjechały do Kociego Hospicjum

Po ponad 50 godzinach podróży dotarły do Kociego Hospicjum trzy koty z Kijowa. Ich opiekunki mają dla siebie miejscówkę w Toruniu.

Biało-czarny kot, którego widzimy tylko głowę, patrzy prosto w obiektyw.

Podsumowanie stycznia 2022

Początek Nowego Roku nie odstawał od fundacyjnej “normy”: zmarły Axel i Rivia, koty, które były z nami od jakiegoś czasu, w Hospicjum zamieszkał staruszek Neimar, diagnozowaliśmy i leczyliśmy, również zwierzęta pozafundacyjne.