Przezroczyste logo Kociego Hospicjum.

1% dla kotów
bezdomnych

zapewni im opiekę weterynaryjną i pełne miski

Kim jesteśmy?

Jesteśmy osobami, które nie zgadzają się na cierpienie zwierząt. Prowadzimy Kocie Hospicjum – dom dla chorych, uprzednio bezdomnych kotów oraz podejmujemy szereg działań w zakresie zwalczania bezdomności i krzywdy niechcianych zwierząt towarzyszących.

Tworzymy Fundację Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Dzięki temu możemy prosić Cię o 1% Twojego podatku.

Co zrobimy z TWOIM 1%?

To samo, co każdego roku: środki uzyskane z odpisów 1% podatku przeznaczamy wyłącznie i bezpośrednio na pomoc dla kotów bezdomnych.

W 2020 roku w Kocim Hospicjum przebywało stale ok. 70 kotów – niesamodzielnych, niepełnosprawnych, starych, chorych, po wypadkach. Zwierzęta te wymagały naszej niemal ciągłej uwagi, częstych wizyt w klinikach weterynaryjnych i specjalistycznej diety.

Zorganizowaliśmy również pomoc dla łącznie ponad 600 kotów środowiskowych: od opłacania kastracji i sterylizacji, przez finansowanie zabiegów, po zakup karmy.

Kastracje

w ramach walki z nadpopulacją opłaciliśmy blisko 400 kastracji i sterylizacji

leczenie

sfinansowaliśmy kilkaset diagnostyk  i ponad 200 zabiegów

KARMA

kupiliśmy kilka ton karmy dla mieszkańców Hospicjum i kotów środowiskowych

Mały rudy kotek Ligur je karmę z niebieskiej miseczki

Tylko dzięki odpisom 1% za 2019 mogliśmy w ubiegłym roku opłacić faktury z lecznic weterynaryjnych na kwotę 84 719,90 zł oraz zakupić karmę za 25 507,59 zł.

Prosimy: pomóż nam działać dalej!

Przekaż swój 1% za 2020
na koty bezdomne

Jak to zrobić?

Wystarczy, ze w swoim rozliczeniu podatkowym podasz

nasz numer KRS 0000408882

(Nie musisz wpisywać żadnego celu szczegółowego!)

portal podatkowy

możesz rozliczyć się za pomocą ministerialnego portalu podatkowego

Rozlicz PIT Online

PITax

lub za pomocą systemu PITax, w którym nasz numer KRS został wpisany domyślnie

jeśli rozliczasz się inaczej

Upewnij się, że nasz numer KRS 0000408882 znajduje się w odpowiedniej rubryce.

Na stronie pitax.pl/kociehospicjum znajdziesz aktualne i gotowe do pobrania formularze PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 i PIT-OP z wpisanym już naszym numerem KRS.

Fragment zeznania podatkowego PIT z wpisany numerem KRS Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych w celu przekazania 1% podatku

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt: . Przed wysłaniem maila warto jednak zerknąć na poniższą listę pytań, które często otrzymujemy – być może jest na niej odpowiedź na Twój problem ☺

Najczęściej zadawane Pytania Dotyczące 1%

Kot Budrys
Budrys, bezdomny staruszek, FIV+, przewlekła niewydolność nerek. Mogliśmy mu pomóc właśnie dzięki odpisom 1%. Zamieszkał w Kocim Hospicjum w listopadzie 2020.

Nie musisz podawać nazwy naszej organizacji. Wystarczy, że wpiszesz nasz nr KRS 0000408882. Jeśli rozliczasz się korzystając z programu PITax, nasz nr KRS będzie już tam wpisany!

Nie, nie ma konieczności podawania celu szczegółowego. Jednak jeśli chcesz, możesz na przykład wpisać imię konkretnego kota, na którego pragniesz przekazać 1%.

Najpierw obliczamy należny podatek, następnie mnożymy go przez 1%. Tak uzyskaną kwotę zaokrąglamy do pełnych dziesiątek groszy w dół. Na przykład: jeśli podatek wynosi 4567 zł, wówczas 1% to 45,67 zł, zaś w rozliczeniu PIT wpisujemy 45,60 zł.

Mała kotka Talita chora na kaliciwirozę.
Talita, mała kotka bezdomna. Kaliciwiroza, zainfekowane oczy. Znalazła u nas dom w październiku 2020.

Tak, pod warunkiem, że wyrazisz na to zgodę: w formularzu PIT zaznaczysz, że chcesz ujawnić swoje dane. Jednak nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz.

Nie. Decyzja należy do wyłącznie Ciebie, niemniej jednak naprawdę warto to zrobić. Po pierwsze przekazanie 1% nic nie kosztuje. Po drugie to wyłącznie Ty możesz zadecydować, gdzie ten mały ułamek Twojego podatku trafi. Po trzecie, jeśli zdecydujesz się przekazać go naszej Fundacji, masz gwarancję, że – jak co roku – przeznaczymy go w całości i bezpośrednio na pomoc dla bezdomnych kotów.

Kot Stance zawinięty w kocyk.
Stance, dołączył do Hospicyjnego stada w sierpniu 2020. Miał ok. 12 tygodni, ataki padaczkowe, zaniki widzenia, był po urazie. Zmarł w październiku.

1% podatku jest pobierany od każdego podatnika – bez względu na to, czy wskaże konkretną organizację, którą chce wesprzeć, czy nie. Jeśli zatem nie wskażesz, komu go przekazać, o przeznaczeniu tych pieniędzy zadecyduje za Ciebie rząd.

Nie, w danym roku można przekazać 1% tylko na jedną organizację.

Tak, jednak musisz spełnić trzy warunki: Twoja deklaracja musiała zostać złożona w terminie, sama korekta nie może zostać złożona później niż miesiąc od daty złożenia deklaracji, wreszcie Twój podatek powinien zostać zapłacony w terminie 2 miesięcy od złożenia deklaracji.

Kotka Resi po kąpieli.
Resi, mała kotka, 8 tygodni, problemy neurologiczne, biegunka. Zamieszkała u nas w sierpniu 2020, zmarła na początku września.

Tak. Wystarczy, że złożysz PIT-OP, w którym podasz nasz numer KRS: 0000408882.

Yarin
Yarin, kotek bezdomny, problemy neurologiczne. Dołączył do nas na przełomie września i listopada. Wasz 1% pozwolił opłacić jego badania i leczenie.