loader image

Wesprzyj bezdomne koty na Allegro
Charytatywni

Całkowity dochód z aukcji przeznaczamy na zakup wysokiej jakości karmy dla mieszkańców Kociego Hospicjum.

Allegro, czyli największy polski serwis aukcyjny, niemal od początku swojego istnienia angażuje się w działalność społeczną. Współpracuje z ponad 100 organizacjami pożytku publicznego, a w ramach własnej działalności charytatywnej, również z osobami fizycznymi.

Niezwykle ważna część serwisu to

Allegro Charytatywni.

Jest ona przeznaczona na licytowanie, kupowanie i sprzedawanie przedmiotów wystawianych w ofertach charytatywnych, z których całkowity przychód ze sprzedaży zasila konta zweryfikowanych organizacji pozarządowych takich, jak Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

FAJNE RZECZY

na naszej zbiórce na Allegro Charytatywni każdy może wystawić (niemal) wszystko i każdy może znaleźć coś dla siebie

Kilka różnych książek leży jedna na drugiej
Fragment głowy ceramicznego kota lampionu

OD ARTYSTÓW

do przekazywania swoich prac zapraszamy twórców – znanych i nieznanych – którym na sercu leży los bezdomnych kotów

BEZPIECZEŃSTWO

nad pomyślnym przebiegiem transakcji i płatności czuwają nasze koty oraz oczywiście Allegro wraz ze swoim partnerem – PayU

Biało-rudy kot pieszczony po szyi uśmiecha się ze szczęścia

JAK WESPRZEĆ BEZDOMNE KOTY NA ALLEGRO CHARYTATYWNI?

 

Żeby sprzedawać czy kupować na Allegro Charytatywni trzeba mieć aktywne konto w serwisie Allegro. Jeśli posiadasz już aktywne konto na Allegro, przejdź niżej. W innym razie kliknij na poniższy przycisk, by wejść na stronę rejestracji na Allegro i postępuj zgodnie z instrukcjami.

 


UWAGA! JEŚLI MASZ JUŻ KONTO NA ALLEGRO, MOŻESZ Z NIEGO KORZYSTAĆ NA ALLEGRO CHARYTATYWNI!

Dwa czarno-białe koty siedzą na stole na tle książek, jeden z nich jest tyłem, drugi przodem do obiektywu.

Kup coś na Kocich Aukcjach


Tutaj można sprawdzić aktualną listę ofert, z których dochód przeznaczony jest na rzecz Kociego Hospicjum. Warto co pewien czas zaglądać na nasze Allegro, bo mogą tam pojawiać się różne fajne rzeczy 😊

 

Oferty charytatywne mają postać licytacji lub zakupu natychmiastowego „kup teraz”, a często i jedno i drugie: można wówczas wziąć udział w aukcji danego przedmiotu lub od razu kupić go za ustaloną, podaną przez sprzedającego cenę.

Ciemny koci ogon wystaje spod koca.

licytacje

Licytacje to bodaj najstarsza forma zakupu na Allegro. Sprzedający określa cenę wywoławczą, często dużo poniżej wartości licytowanego przedmiotu. Osoba, która jest nim zainteresowana określa maksymalną kwotę, którą jest skłonna zapłacić za ten przedmiot. I choć teoretycznie po podaniu tej kwoty nie trzeba już interesować się licytacją, to często osoba licytująca podwyższa tę kwotę pod wpływem działań innych uczestników i uczestniczek aukcji.

Czarny koci ogonek z białą końcówką.

opcja "kup teraz"

Czasem osoba sprzedająca wystawia przedmiot za z góry ustaloną cenę. Tak umieszczony w serwisie przedmiot można nabyć od razu, bez czekania na koniec licytacji i bez obaw, że inna osoba kupująca zaoferuje wyższą sumę. Dobrze jednak pamiętać, że w przypadku unikatowych przedmiotów łatwo jest po prostu przeoczyć samą aukcję: może ona zakończyć się już nawet po kilku sekundach od momentu wystawienia. Poza tym same licytacje to zdecydowanie większa zabawa 🙂

Sterczący koci ogonek.

Płatności

Decydując się na zakup przedmiotu z oferty charytatywnej trzeba pamiętać, że jedyną możliwości jest płatność z góry (po zakończeniu licytacji lub po wybraniu opcji „kup teraz”) za pomocą PayU, partnera Allegro. Wchodzą zatem w grę szybkie przelewy bankowe, płatność BLIKiem, odpada zaś płatność przy odbiorze (za pobraniem).

Po dokonaniu płatności kwota ze sprzedaży przedmiotu wpłynie na konto Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych, zaś ustalona kwota przeznaczona na opłacenie kosztów wysyłki – do osoby wysyłającej przedmiot.

Przedmioty z kocich aukcji

Sprzedaj coś dla Kociego Hospicjum

 

Możecie wystawiać na Allegro Charytatywni rzeczy, ze sprzedaży których przychód otrzymają koty z Kociego Hospicjum. Wystarczy, że aukcję podczepicie pod naszą zbiórkę – czy to w formie „kup teraz”, czy tradycyjnych licytacji. Aby to zrobić wystarczy wejść na naszą stronę na Allegro Charytatywni:

https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-hospicjum-dla-kotow-bezdomnych,

wybrać aktualny cel / zbiórkę, na przykład:

https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-hospicjum-dla-kotow-bezdomnych/cele/zbiorka-na-karme-dla-pensjonariuszy-kociego-hospicjum,

a następnie kliknąć opcję „wystaw przedmiot”. Przekieruje to nas na następującą stronę:

 

formularz wystawienia przedmiotu na aukcji na allegro

Dalej trzeba postępować już zgodnie z instrukcjami Allegro.

Warto zastanowić się wcześniej nad sposobem wysyłki przedmiotu (i jej kosztem), który podacie na aukcji, a który poniesie osoba kupująca. Dostępnych jest naprawdę wiele możliwości: od przesyłek kurierskich, po paczkomaty, skończywszy na zwykłych listach.  Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj.

Problem? Pomożemy!

Jeśli chcesz coś wystawić na Allegro, wspomagając w ten sposób naszą Fundację i nasze działania, ale nie chcesz robić tego samodzielnie – napisz do nas, to obgadamy całą sprawę 😊

moc.l1708535242iamg@1708535242mujci1708535242psohe1708535242icok1708535242

Jeśli napotkasz jakiekolwiek kłopoty, czy wątpliwości podczas Twoich działań na Allegro Charytatywni, daj nam znać na nasz adres mailowy lub zwróć się o pomoc bezpośrednio do Allegro:

https://allegro.pl/pomoc

Udostępnij: