Odeszła Hysia. Czerwiec 2022 w Kocim Hospicjum

W czerwcu w Kocim Hospicjum pożegnaliśmy Aliamę, Bronkę, Hysię, Maddie i Santosa. Dom znalazła u nas kolejna Ukrainka – mała Omalu z wrodzoną wadą kończyn.

Aida i Traviata, ukraińskie orientki, miały problemy z kaszelm, rzyganiem i brakiem apetytu. Po krótkim pobycie w lecznicy wróciły do domu i doleczały się stacjonarnie, choć Traviata – z racji utrzymujących się problemów żołądkowo-jelitowych – musiała jeszcze wrócić do lecznicy. Kesey miał konsultacje kardiologiczne. Serce okazało się w porządku, ale płuca nie bardzo. Dlatego kot musiał jeszcze raz pojechać do lecznicy na pobranie popłuczyn z drzewa oskrzelowego – podejrzenie idzie w kierunku grzybicy płuc.

Na początku miesiąca Hysia (na zdjęciu u góry) była z wizytą – niestety nie towarzyską – w Szpitalu Weterynaryjnym Krzemińskiego, gdzie zrobiono jej biopsję i tomografię komputerową. Katar Hysi okazał się nie być niestety zwykłym katarem… 24-ego czerwca Doktor Karolina przyjechała do nas do domu, żeby Hysia odchodziła w swojej przestrzeni, bez konieczności podróżowania do gabinetu.

Kilka dni później podjęliśmy decyzję o niewybudzaniu Santosa po zabiegu laparotomii zwiadowczej. Wszystko wskazywało na to, że kot faktycznie cierpiał na FIP. Do tego dochodził FIV, którego Santos był nosicielem i (już sekcyjnie) bardzo zniszczone nerki.

Odeszły również Aliama, Bronka i Maddie.

Śmierć jest, ale życie się żyje. Do grona hospicyjnych uchodżców z Ukrainy dołączyła mała Omalu. Kotka została znaleziona przez dzieci nad rzeką w okręgu łuckim. Ma 5-6 tygodni i wadę rozwojową. Na początku najważniejsze było, by zaczęła normalnie jeść, bo z apetytem dość kiepsko. Było trochę problemów z jelitami, ale wszystko się uspokoiło i z czasem apetyt znacznie się poprawił. Wydalanie u Omalu przebiega “manualnie” i takie już pozostanie, ale mała nawet nie protestuje jakoś strasznie. Czerwiec spędziła w obszernym kenelu, bo przy jej rozmiarach i kłopotach z przemieszczaniem mogłaby się stać zabawką interaktywną dla bardziej rozbrykanych i sprawniejszych kotów.

Omalu / Kocie Hospicjum

Dołączyła:

• Omalu (12 czerwca, 5-6 tyg., z Ukrainy, wada wrodzona tylnych kończyn)

Najważniejsze wizyty i zabiegi w lecznicach:

• Aida (kichanie, kaszel, wysięk z nosa i oczu, obawy żołądkowo-jelitowe, badania, leczenie)
  • Hysia (kontynuacja leczenia, TK, histopatologia, w badaniach zmiana nowotworowa rozrostowa zajmująca całą jamę nosową, eutanazja)
  • Ilija (koprostaza, kał zbity, suchy, twardy, badania, leczenie)
  • Kesey (kontynuacja leczenia, badania, w tym badanie popłuczyn oskrzelowo-pęcherzykowych)
  • Kree (kontrola pęcherza moczowego, badania, strzyżenie)
  • Omalu (badania, leczenie, szczepienia)
  • Rodriguez (kontynuacja leczenia)
  • Santos (kontynuacja leczenia z zeszłego miesiąca, moczenie się w kuwecie, spadek aktywności, intensywny wypływ ropny z nozdrzy oraz worków spojówkowych, duszności, ropne zapalenie skóry, badania, w USG obraz wskazujący na zapalenie otrzewnej, zmiany w budowie kory nerek, zaleganie mas kałowych, zwolniona perystaltyka, stan ciężki, leczenie, eutanazja)
  • Tila (ropień w przestrzeni międzypalcowej, badania, leczenie)
  • Traviata (zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w kale świeża krew, badania, leczenie)
  • Vigo (kontynuacja leczenia, badania, usunięcie zmiany błony śluzowej w obrębie jamy ustnej, leczenie)
  • Yarin (zapalenie jamy ustnej, obrzęki dziąseł, przekrwienie, ślinotok, ból przy jedzeniu, zmiany zapalne na łukach podniebiennych, badania, leczenie)

Zmarły:

• Aliama (21 czerwca)
  • Bronka (11 czerwca)
  • Hysia (24 czerwca)
  • Maddie (14 czerwca)

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne – wesprzyj nasze działania darowizną. Dziękujemy!