Bia艂y kot le偶y na granatowym kocyku na niebieskiej szafce.

Podsumowanie maja 2022

Maj nie by艂 dobrem miesi膮cem. Zmar艂o sze艣cioro naszych podopiecznych. Ale to nie wyj膮tek: w tym roku nie ma dobrych miesi臋cy.

Hospicjum to dom. Tekst z 2012 roku

Hospicjum to ostatnie miejsce, gdzie powinien trafia膰 kot, nawet przewlekle, nieuleczalnie chory, czy stary. Hospicjum powinno by膰 brakiem alternatywy. Gdy ju偶 naprawd臋 nie ma innego wyj艣cia.

Logo Kociego Hospicjum

Kocie Hospicjum w 2012 roku

Czasami liczby, z kr贸tkim om贸wieniem, pozwalaj膮 lepiej unaoczni膰 pewne sprawy zwi膮zane z dzia艂alno艣ci膮 takich miejsc, jak m贸j dom.

Podsumowanie kwietnia 2022

Do Kociego Hospicjum dotar艂a kolejna grupa kot贸w z Ukrainy oraz bezdomny kot z Poznania. Pochorowa艂o si臋 sporo naszych podopiecznych. Tila mia艂a badanie holterowskie. Odeszli Matylda i Shimo.

Wojna. Podsumowanie marca 2022

Marzec sta艂 pod znakiem skutk贸w wojny. Przyj臋li艣my a偶 14 kocich uchod藕c贸w z Ukrainy. Tym samym Hospicyjne stado powi臋kszy艂o si臋 o 20%. Zmar艂 Gupta.

Kocie sznureczki, czyli kradzie偶 ukrai艅skich zwierz膮t

Jecha艂o do nas 7 kot贸w pani Iriny. Kot贸w w艂a艣cicielskich. Zza Kijowa. Nie dojecha艂y. Zosta艂y po drodze ukradzione przez jedn膮 z bardziej znanych polskich organizacji prozwierz臋cych.

Stary czarny kot

Podsumowanie lutego 2022

Rok up艂ywa pod znakiem czarnego kota – wszystkie przyj臋te do Hospicjum w styczniu i w lutym by艂y w tym kolorze. Zmar艂 Yekem. Zacz臋艂a si臋 wojna.

Bia艂o-bura kotka siedzi na pod艂odze

DIOZ zajuma艂 nam koty, czyli gorzkie uwagi o pomocy zwierz臋tom z Ukrainy

Dzia艂aj膮cemu w naszym imieniu wolontariuszowi zabrano w Przemy艣lu ok. 40 kot贸w, kt贸re wi贸z艂 do nas ze Lwowa.

Kotka w pustej z贸艂tej kuwecie w艂o偶onej w niebiesk膮 kuwet臋

Koty z Kijowa przyjecha艂y do Kociego Hospicjum

Po ponad 50 godzinach podr贸偶y dotar艂y do Kociego Hospicjum trzy koty z Kijowa. Ich opiekunki maj膮 dla siebie miejsc贸wk臋 w Toruniu.

Bia艂o-czarny kot, kt贸rego widzimy tylko g艂ow臋, patrzy prosto w obiektyw.

Podsumowanie stycznia 2022

Pocz膮tek Nowego Roku nie odstawa艂 od fundacyjnej 鈥渘ormy鈥: zmar艂y Axel i Rivia, koty, kt贸re by艂y z nami od jakiego艣 czasu, w Hospicjum zamieszka艂 staruszek Neimar, diagnozowali艣my i leczyli艣my, r贸wnie偶 zwierz臋ta pozafundacyjne.