Podsumowanie maja 2022

Biały kot leży na granatowym kocyku na niebieskiej szafce.

Maj nie był dobrem miesiącem. Zmarło sześcioro naszych podopiecznych. Ale to nie wyjątek: w tym roku nie ma dobrych miesięcy.

Ogromna hospicyjnych kotów musiała odwiedzić lecznice. Niektórzy byli w niej jeszcze od kwietnia. Maj w lecznicy rozpoczęły na przykład ukraińskie koty, które pod nasza opiekę trafiły pod koniec ubiegłego miesiąca. Leczenie grzybic skórnych trochę trwa, do tego kastracje, sanacje jam ustnych, szczepienia i badania wynikające z obowiązku ustawowego.

Lissan, hospitalizowany był w kwietniu z powodu apatii, odwodnienia i małego apetytu. Na początku maja wrócił do Kociego Hospicjum, ale zmarł pod koniec miesiąca. Pożegnaliśmy również Brennę, Idaho i Meredith.

Wśród kotów środowiskowych, którym pomogliśmy, była piątka kotek z podtoruńskiej miejscowości, “przedstawicielek” kilkudziesięcio-kociego stada bezdomniaków. Tamtejsza gmina niestety nie uznaje faktu ich istnienia :/ Opłaciliśmy kastracje aborcyjne dla tej piątki. Jedna z nich, Birka, dołączyła do naszych domowników, bo była stara, bezzębna i dość oswojona z kotami i ludźmi. Tak, też była w ciąży. Birka nie była jednak z nami długo, umarła 25-ego maja.

Biało-czarna kotka na szarym dywaniku.
Birka / Kocie Hospicjum

Dołączyły:

• Birka (20 maja)

Najważniejsze wizyty w lecznicach:

• Aliama (kontynuacja pobytu w lecznicy)
  • Altered (kontynuacja pobytu w lecznicy)
  • Amaru (krwiomocz, badania, w USG m.in. obrzęk ściany pęcherza moczowego, badania, leczenie)
  • Anatema (kontynuacja pobytu w lecznicy)
  • Anton (ropny wypływ z jam nosowych, niewielki apetyt, badania, w USG zapalenie jelit i powiększone / reaktywne węzły chłonne trzewne, leczenie)
  • Birka (zaawansowana ciąża i zły stan ogólny, krwisty wypływ z dróg rodnych, badania, ekstrakcja zębów, )
  • Brenna (apatia, mniejszy apetyt, osowiałość, luźny stolec, badania, w USG obrzęki ścian jelit, wzdęcia, przelewanie się płynnej treści w świetle przewodu
    pokarmowego, reaktywne węzły chłonne trzewne, leczenie)