Podsumowanie grudnia 2021

Szar0-ciemny królik stoi w klatce kennelowej

Grudzień minął nam w miarę spokojnie, przynajmniej jak na Kocie Hospicjum. Niestety i w tym miesiącu pożegnać musieliśmy trójkę naszych podopiecznych: Duszka, Fargo i Zająca.

Zając, od kiedy trzy lata temu zwalczył myksomatozę, nigdy nie chorował. W tym miesiącu nagle, z gorączką ponad 41 stopni, złapał zapalenie oskrzeli. Gorączka wpływa niestety na apetyt, a królik, który nie je ma z automatu problemy z jelitami. Mimo naszych wysiłków nie udało się Zająca uratować. Zmarł 9-ego grudnia.

Zając i Miguś / Kocie Hospicjum. Foto: Marcin "Amator" Wojtasik

Duszek był starszym kotem, który trafił do nas w ubiegłym miesiącu. Od samego początku miał kłopoty z jedzeniem. Diagnostyka nie wykazała nic szczególnego – kocurek miał zapalenie krtani. Po podanych lekach troszkę zaczął trochę jeść. Ale jego trauma po utracie domu (eksmisja opiekunów) była zbyt silna. Organizm odmówił dalszej pracy. Duszek umarł dzień przed wigilią.

Biały stary kot przycupnięty na kocyku na zielonym parapecie okna.
Duszek / Kocie Hospicjum

Fargo od kiedy trafił do nas kilka lat temu jako sześciotygodniowy kociak, miał notoryczne problemy z wypadającymi uchyłkami, biegunkami i sporadycznie z padaczką. Przez te dolegliwości miewał napady autoagresji. Odszedł 16 grudnia.

Czarny kot z białym pyszczkiem przycupnięty na brązowej podłodze
Fargo / Kocie Hospicjum

Na początku grudnia miało miejsce odrobaczania (prawie) całego naszego stada. Jak zwykle nie było to dla niektórych zbyt przyjemne doświadczenie.

Z okazji zbliżających się świąt nasze koty dostawały od Was mnóstwo prezentów. Jednak największym prezentem jest to, że dzięki Wam mogły spędzić święta tam, gdzie lubią: na drapakach, w kartonach, na łóżeczkach, na podłodze, w szufladzie, na meblach – a przede wszystkim we własnym domu.

Najważniejsze zabiegi i leczenie zwierząt fundacyjnych:

• Boogie (kaliciwiroza, badania, leczenie)
  • Brenna (kontynuacja pobytu w lecznicy/leczenia)
  • Kaedwen (kontynuacja pobytu w lecznicy/leczenia)
  • Ilija (koprostaza, badania, leczenie)
  • Leni (kontynuacja leczenia i pobytu w lecznicy)
  • Lissan (biegunki, kichanie, badania, leczenie)
  • Matylda (kontynuacja pobytu w lecznicy i leczenia)

Zmarli:

• Duszek (23 grudnia)
  • Fargo (16 grudnia)

Nasze działania możliwe są wyłącznie dzięki Twojej pomocy. Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne – wesprzyj nas: