Podsumowanie listopada 2021

białobury kot leży podłączony do kroplówki

W ubiegłym miesiącu do Hospicyjnego stada dołączyło aż 9 kotów. Pożegnaliśmy Wieroczkę. Walentyna znalazła dom!

W ramach międzyfundacyjnej współpracy i pomocy wzajemnej, przyjechało do nas osiem kotów. Zrobiliśmy badania i test na panleukopenię, który niestety wyszedł dodatni. Wszystkie kociaki dostały od razu antybiotyk, Virbagen i surowicę.

Wśród nich mała Safi, która przyjechała do nas już w ciężkim stanie – niejedząca, średnio przytomna. Poczęstowaliśmy ją wenflonem i sporą dawką płynów. Na szczęście taka kuracja pomogła i mała szybko się podniosła, chociaż musiała być jeszcze jakiś czas karmiona przez sondę. Dziś wiemy już, że prawdopodobieństwo złych rzeczy zostało znacznie oddalone.

Drugi z problematycznych maluchów, Finn, niestety zmarł. Panleukopenia. Pozostała trójka jest w miarę dziarska i jedząca, bez panleukopenijnych objawów. Oprócz tej piątki młodych przyjechali starsi: Duszek, Homer i Tortuga.

Ta ostatnia kiedy trafiła do nas poruszała się, jak żółw (stąd imię). Miała padaczkę pourazową na skutek upadku z niezabezpieczonego okna, dlatego przyjechała do nas obstawiona baterią leków, które owszem niwelowały ataki do zera, ale powodowały nadmierną ospałość. Tortudze udawało się zasnąć w trakcie wychodzenia z kuwety, do której poszła się załatwić i wyjmowaliśmy ją wtedy półprzytomną. Na szczęście udało się zmodyfikować leki i Tortuga dostaje teraz jeden, dwa razy dziennie i jest bardziej przytomna.

Tym dziewiątym kotem, jedynym, który nie przyjechał z Fundacji Tabby, jest Alerta. Alerta ma pięć miesięcy i wychodzi właśnie z ciężkiej kaliciwirozy. Na początku słabo jadła, ale okazało się, że konkurencja przy misce znacząco wpływa na apetyt. Inne koty i psy nie robią na niej wrażenia. Jest taka słabiutka, że najchętniej leży przy Agn i przysypia. Z czasem nabrała apetytu i zaczęła pochłaniać spore ilości mokrego jedzenia, które poprawiała czasem suchym. W nosie ciągle coś gulgocze, z oczu ciągle się sączy. Ale to już zupełnie inny kot. Dodatkowo ma fazę na nieustanne mycie siebie, skutkiem tych zapędów jest ciągle mokra i obśliniona. Ma też dość liberalne podejście do istnienia kuwety. Jeśli w chwili zaistnienia potrzeby fizjologicznej bliżej ma do kocyka, niż do kuwety, kocyk jest wygodniejszą opcją.

Niestety, umarła Wieroczka, po niemal pięciu latach pobytu w Kocim Hospicjum. Jedna z ostatnich kotów odebranych interwencyjnie z pseudohodowli, jeszcze w 2017 roku. Była cieniem Łaniątką i gdy została bez jej wsparcia zdecydowanie podupadła na zdrowiu.

A na koniec dobra wiadomość: Walentyna, która musiała wrócić do lecznicy z powodu nawracającej infekcji, znalazła swój dom u Pani Moniki, techniczki z przychodni 4PET.

Bura mała kotka siedzi na białym kocyku w kwiatki
Safi / Kocie Hospicjum

Pod naszą opiekę trafiły:

• Alerta (5 listopada, kotka, 5 miesięcy, niedożywienie, kaliciwiroza)
  • Brenna (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, panleukopenia)
  • Duszek (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, stary kot, po zawirowaniach z utratą domu)
  • Finn (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, panleukopenia)
  • Homer (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, zaburzenia neurologiczne po przebytej toksoplazmozie)
  • Kaedwen (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, panleukopenia, nie rośnie)
  • Leni (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, panleukopenia, silne infekcje górnych dróg oddechowych)
  • Safi (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, mała kotka w stanie niemal agonalnym)
  • Tortuga (7 listopada, z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, kotka, padaczka)

Najważniejsze zabiegi i leczenie zwierząt fundacyjnych:

• AnnaMae (zabieg amputacji prawej małżowiny usznej)
  • Brenna (katar, obrzek i zaczerwienienie spojówek, wypływy ropne, badania, leczenie)
  • Duszek (badania, zapalenie krtani, leczenie)
  • Homer (wypływy z nosa, badania, leczenie)
  • Leni (obrzęk spojówek, wypływy ropne, badania, leczenie)
  • Matylda (gorączka, brak apetytu, badania, leczenie, kastracja)
  • Walentyna (ropne wypływy z oczu, badania, leczenie, szczepienie)
  • Yekem (zdjęcie u góry; podejrzenie przepukliny pozabiegowej, badania, leczenie)

Przeprowadzki:

• Walentyna (adopcja)

Zmarły:

• Finn (11 listopada, panleukopenia)

Nasze działania możliwe są wyłącznie dzięki Twojej pomocy. Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne – wesprzyj nas:

Mała czarna kotka leży na poduszce i kocyku.
Alerta / Kocie Hospicjum