Podsumowanie tygodnia (10.01.2021)

Kot Budrys

Zapraszamy na nasze kolejne podsumowanie. Dużo się działo w tym pierwszym pełnym tygodniu Nowego Roku. Niestety, nie zawsze dużo dobrego…

Pochorowało się trochę naszych Hospicyjnych podopiecznych, stąd aż tyle zwierzaków w lecznicach. Niektóre, jak Yarin, dwukrotnie.

Ruszyliśmy za to pełną parą ze wsparciem dla zwierząt pozafundacyjnych (bezdomnych, na tymczasie, po adopcjach, opiekunów).

Odeszła Rudzia, bliska nam kotka pozafundacyjna, która tylko przez chwilę mogła cieszyć się domem stałym. Dom znalazła za to Bubu, i to w tempie ekspresowym, bo od kastracji odłapanej kotki do adopcji minęło tylko kilka dni.

Zakończyła się świąteczna akcja sprzedaży Hospicyjnych cegiełek przez sklep Koci Styl. Trwała cały grudzień. Nie oznacza to jednak końca naszej współpracy z Kocim Stylem, a cegiełki Fundacji są nadal dostępne!

W weekend rozstrzygnięcie miała akcja charytatywna “Monologi dla Zwierzaków II”, zorganizowana jeszcze przed Świętami przez grupę reżyserów castingu. Dochód z niej przeznaczony był właśnie dla nas. Więcej poczytać możecie na Facebooku.

Zwierzęta fundacyjne

Wizyty w lecznicach:

• Braciszek (usunięcie gałki ocznej)
  • Budrys (na zdjęciu u góry; kamień i osad nazębny, sanacja jamy ustnej, badania diagnostyczne, w RTG zmiany śródmiąższowe tkanki płucnej, leczenie)
  • Bukko (podejrzenie infekcji górnych dróg oddechowych, badania diagnostyczne, leczenie, przygotowanie do zabiegu kastracji)
  • Idaho (brak apetytu, osowiałość, gorączka, ropny katar, nadżerka na nosie, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Franco (nasilenie objawów neurologicznych o nieustalonym podłożu, badania diagnostyczne, kastracja, szczepienie profilaktyczne, leczenie)
  • Frisky (brak apetytu, gorączka, ropny wypływ z oczu i nosa, zapalenie spojówek, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Leon (kontynuacja leczenia)
  • Maruda (zmiany skórne, badania diagnostyczne, sanacja jamy ustnej, kąpiel)
  • Niente (rozdrapywanie uszu, objawy ze strony górnych dróg oddechowych, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Pieriemien (podejrzenie infekcji górnych dróg oddechowych, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Roni (gorączka, obniżony apetyt, kaliciwiroza, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Wanaka (badania diagnostyczne z uwagi na ciągłą niedowagę)
  • Weśka (podejrzenie infekcji górnych dróg oddechowych, przygotowanie do zabiegu kastracji)
  • Yarin (gorączka, nasilenie objawów neurologicznych, warczenie, ograniczona świadomość, niekontrolowane drżenie kończyn, badania diagnostyczne, leczenie, konsultacja okulistyczna, leczenie)
Kot Franco podczas podróży do lecznicy
Franco / Kocie Hospicjum

Zwierzęta pozafundacyjne

• Aluś (kot, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Biała (kotka, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Bubu / Zosia (kotka, badania diagnostyczne, kastracja)
  • Czarnuszka (kotka, sekcja)
  • Dexter (kot, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Figa (kotka, kastracja)
  • Gizmo (pies, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Kizia (kotka, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Lilka (kotka, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Molly
  • Piratka (kotka, badania diagnostyczne, leczenie)
  • Pusia / Misia (suczka, badania diagnostyczne, sterylizacja, profilaktyka, leczenie)

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne – prosimy o wsparcie.

Każdy, nawet drobny gest – może zmienić cały świat.

Kotka Piratka w lecznicy.
Piratka / Kocie Hospicjum