loader image

Rozpoczynamy współpracę z SAFE-ANIMAL

Kot środowiskowy Kizio na leczeniu.

Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych planuje uruchomić, we współpracy z SAFE-ANIMAL, program czipowania kotów bezdomnych. Chcemy nadzorować dalsze losy zwierząt, którym pomogliśmy i móc zadziałać, gdy ponownie znajdą się w potrzebie.

Każdego tygodnia mamy do czynienia z nawet kilkunastoma nowymi kotami środowiskowymi. W skali roku to kilkaset zwierząt. Liczba ta – niemal proporcjonalnie do wzrostu kociej bezdomności w Polsce – stale rośnie.

Każdego roku tym kilkuset kotom organizujemy i finansujemy diagnostykę, leczenie, kastracje, sterylizacje i inne zabiegi.

Zazwyczaj, kiedy ich stan zdrowia już na to pozwala, wracają do swojego środowiska. Jednak po takim przebadanym i przeleczonym kocie ginie często ślad, a wraz z nim historia choroby.

Chcielibyśmy nadzorować dalsze losy kotów, którym pomogliśmy i móc zadziałać, gdy ponownie znajdą się w potrzebie. Dlatego, we wpółpracy z SAFE-ANIMAL, planujemy uruchomić program czipowania kotów środowiskowych.

SAFE-ANIMAL prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych zwierząt w Polsce. Jest ona zarejestrowana w ogólnokrajowym, jawnym rejestrze zbiorów danych osobowych, prowadzonym przez GIODO.

SAFE-ANIMAL współpracuje z największymi polskimi miastami realizującymi programy czipowania psów i kotów. Wspiera lekarzy weterynarii, którzy podpisują umowę z urzędami miast w ramach usługi czipowania zwierząt.

Czipowanie pozwoli sprawdzić, skąd pochodzi dany kot. Stąd już nie tylko szybka droga do opiekuna środowiskowego, czy do naszej Fundacji, ale właśnie przede wszystkim do historii choroby. Dzięki temu w przypadku nowych, czy nawracających objawów, będzie można zastosować właściwe leczenie.

Poniżej znajduje się link do naszej zbiórki na rozkręcenie akcji czipowania kotów.

Pomożecie nam to zrobić?

Cenne jest nawet najmniejsze wsparcie (choćby takie, jak udostępnianie w social media).

W imieniu kotów środowiskowych, którym kiedykolwiek w przyszłości pomożemy – i oczywiście w naszym własnym – dziękujemy.