Podsumowanie tygodnia (7.08.2020)

Bezimienny kot

Rozpoczynamy cykl cotygodniowych raportów z działań Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Każdego tygodnia będziemy podsumowywać to, co ostatnio wydarzyło się w samym Hospicjum oraz poza nim.

Oprócz zwierząt fundacyjnych (mieszkańców Kociego Hospicjum oraz tych, nad którymi sprawujemy stałą i bezpośrednią opiekę) wspieramy również pozafundacyjne. Najczęściej są to koty bezdomne, którym pomagają zwyczajni ludzie chcący w swoim sąsiedztwie ograniczyć nadpopulację kotów wolnożyjących. Organizujemy i finansujemy ich diagnostykę, leczenie, kastracje, sterylizacje, karmę.

Zwierzęta fundacyjne

Do hospicyjnej ekipy dołączyły:

• Resi (kotka, 8 tygodni, problemy neurologiczne, biegunka)
  • Stance (kot, ok. 12 tyg, pourazowy, ataki padaczkowe, zaniki widzenia)
  • Maruda (kot, rozszarpana łapa, rany na ciele, ropny wypływ z oczu, wzdęty brzuch, połamane zęby, nadżerki na dziąsłach, FIV; Maruda najprawdopodobniej dostanie nowe imię)
  • Purici (ok. 10 tygodni, złamanie trzonu kości udowej)

Wykonane zabiegi:

• Resi (badania diagnostyczne, leczenie pod kątem infekcji ośrodkowego układu nerwowego, odrobaczenie)
  • Stance (badania diagnostyczne, odrobaczenie, leczenie padaczki pourazowej)
  • Maruda (badania diagnostyczne, leczenie stanów ropnych oczu, jamy ustnej, ran na ciele)
  • Purici (badania diagnostyczne, zespolenie kości udowej)
  • Xsara (suka, opatrzenie ran odniesionych podczas próby wydostania się z kojca, badania diagnostyczne pod kątem nowotworu)
Resi
Resi / Kocie Hospicjum

Zwierzęta pozafundacyjne

Zabiegi:

• Pigżuś (wiejski kot środowiskowy, diagnostyka, kastracja, ocena stanu uzębienia)
  • Smarkatek (wiejski kot środowiskowy, kolega Pigżusia, przewlekły katar, diagnostyka, sanacja jamy ustnej, wymaz na antybiogram z nosa)
  • Psotka (adoptowana suka, lewostronna mastektomia)
  • Harold (kot opiekunki środowiskowej, sanacja jamy ustnej, pobranie tkanki na badanie histopatologiczne)
  • Artur (kot, rezydent u opiekunki środowiskowej, krwiomocz, leczenie infekcji układu moczowego, wszycie cewnika)
  • Balbinka (działkowa kotka środowiskowa, podejrzenie FIP, płyn w jamie brzusznej, prawdopodobnie od silnego zarobaczenia, badania krwi, leczenie)
  • Prego (miejska kotka środowiskowa, kastracja)
  • Maciek (działkowy kot środowiskowy, kolega Balbinki, kastracja)
  • Kizio (działkowy kot środowiskowy, koci katar, leczenie)
  • Pysio (działkowy kot środowiskowy, koci katar, leczenie)
  • Szara (działkowa kotka środowiskowa, ropień w oku, koci katar, leczenie)

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, możesz to zrobić tutaj.

Każda pomoc jest niezwykle cenna.

Tuptusia
Tuptusia / Kocie Hospicjum